دوره 34، شماره 3 - ( پاییز 1400 )                   دوره34 شماره 3 صفحات 112-87 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

Alipoor F, Rahimian M, Sodeiri javadi A. The Impact of Employees’ Self-alienation toward Work and Organization’s Policies on Their Attitudes and Behaviors. JMDP. 2021; 34 (3) :87-112
URL: http://jmdp.ir/article-1-4218-fa.html
علیپور فرهاد، رحیمیان محمد، سدیری جوادی عاطفه. تأثیر بیگانه پنداری کارکنان نسبت به کار و خط مشی های سازمان بر نگرش ها و رفتارهای آنان. فرایند مدیریت و توسعه. 1400; 34 (3) :112-87

URL: http://jmdp.ir/article-1-4218-fa.html


1- استادیار گروه مدیریت آموزشی، دانشگاه فرهنگیان، تهران، ایران
2- دانشجوی دکتری مدیریت دولتی، گرایش رفتار سازمانی، دانشگاه علامه طباطبایی، تهران، ایران ، rahimian.m@arogov.ir
3- دانشجوی دکتری مدیریت دولتی، گرایش رفتار سازمانی، دانشگاه فردوسی، مشهد، ایران.
چکیده:   (504 مشاهده)
هدف: بیگانه‌­پنداری کارکنان نسبت به کار و خط­‌مشی­‌های کلان سازمان موجب ایجاد اخلال در اجرای اهداف و خط‌­مشی­‌های سازمان می­‌گردد. هدف از انجام این پژوهش، بررسی بیگانه‏‌پنداری نسبت به کار و بیگانه­‌پنداری نسبت به خط‌­مشی­‌های سازمان و تاثیر آن بر نگرش‌­ها و رفتارهای کارکنان است.
طرح پژوهش/ روش‏‌شناسی/ رویکرد: این پژوهش از نظر ماهیت داده­‌ها کمّی است. نمونه آماری این پژوهش را 182 نفر از مدیران و کارکنان سازمان اداری و استخدامی کشور تشکیل می­‌دهند. داده‌­های این پژوهش از طریق پرسشنامه‌­های استاندارد و به روش تصادفی ساده جمع‏‌آوری شد و با استفاده از مدل معادلات ساختاری مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
یافته‏‌ها: بیگانه­‌پنداری نسبت به کار و خط­‌مشی بر نگرش و رفتارهای منفی کارکنان همچون تمایل به ترک خدمت و رفتارهای کاری انحرافی اثر مثبت و معنادار دارد و بر رفتارهای مثبت همچون تلاش و پشتکار اثر منفی ولی بی‏‌معنا می‏‌گذارد.
ارزش/ اصالت پژوهش: یافته­‌های این پژوهش می­‌تواند بر اجرای اثربخش‌­تر خط­‌مشی‌های سازمان اداری استخدامی کشور با تاکید بر بهبود نگرش‌­ها و رفتارهای کارکنان نقش بسزایی داشته باشد.  
کلیدواژه‏‌ها: بیگانه‏‌پنداری نسبت به کار، بیگانه‌‏پنداری نسبت به خط­‌مشی­، تلاش کاری، تمایل به ترک خدمت، رفتارهای کاری انحرافی، مدل معادلات ساختاری
هدف: بیگانه‌­پنداری کارکنان نسبت به کار و خط­‌مشی­‌های کلان سازمان موجب ایجاد اخلال در اجرای اهداف و خط‌­مشی­‌های سازمان می­‌گردد. هدف از انجام این پژوهش، بررسی بیگانه‏‌پنداری نسبت به کار و بیگانه­‌پنداری نسبت به خط‌­مشی­‌های سازمان و تاثیر آن بر نگرش‌­ها و رفتارهای کارکنان است.
طرح پژوهش/ روش‏‌شناسی/ رویکرد: این پژوهش از نظر ماهیت داده­‌ها کمّی است. نمونه آماری این پژوهش را 182 نفر از مدیران و کارکنان سازمان اداری و استخدامی کشور تشکیل می‌­دهند. داده­‌های این پژوهش از طریق پرسشنامه‌­های استاندارد و به روش تصادفی ساده جمع‏‌آوری شد و با استفاده از مدل معادلات ساختاری مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
یافته‌‏ها: بیگانه‌­پنداری نسبت به کار و خط­‌مشی بر نگرش و رفتارهای منفی کارکنان همچون تمایل به ترک خدمت و رفتارهای کاری انحرافی اثر مثبت و معنادار دارد و بر رفتارهای مثبت همچون تلاش و پشتکار اثر منفی ولی بی‏‌معنا می‏‌گذارد.
ارزش/ اصالت پژوهش: یافته‌­های این پژوهش می­‌تواند بر اجرای اثربخش‌­تر خط­‌مشی­‌های سازمان اداری استخدامی کشور با تاکید بر بهبود نگرش‌­ها و رفتارهای کارکنان نقش بسزایی داشته باشد.  
کلیدواژه‌‏ها: بیگانه‏‌پنداری نسبت به کار، بیگانه‌‏پنداری نسبت به خط­مشی­، تلاش کاری، تمایل به ترک خدمت، رفتارهای کاری انحرافی، مدل معادلات ساختاری
متن کامل [PDF 972 kb]   (129 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: تخصصي
دریافت: 1400/3/22 | پذیرش: 1400/8/26 | انتشار الکترونیک: 1400/12/25

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution 4.0 International License قابل بازنشر است.